Tenisowe smart gadżety dla wszystkich fanów nowinek technologicznych

Rozwój technologii widoczny jest w różnych dyscyplinach sportowych, w tym także w tenisie. Wiele nowoczesnych gadżetów stanowi doskonałe wsparcie podczas codziennych treningów, ich analizie i doskonaleniu stylu gry. Poniższe propozycje na pewno przypadną do gustu osobom zainteresowanym nowinkami tenisowymi,   

Hit Zone Standard Air Suspension Tee 

Hit Zone Standard Air Suspension Tee

Na samym początku coś, co doskonale sprawdzi się podczas nauki gry w tenisa, zwłaszcza dla mniej doświadczonych adeptów. Urządzenie Hit Zone Standard to ciekawe innowacyjne rozwiązanie do treningu, szczególnie u dzieci i młodzieży. Korzystając z zawieszenia pneumatycznego, Hit Zone “wyrzuca” z siebie wąski strumień powietrza, sprawiając że ustawiona na nim piłka lewituje w powietrzu. Dzięki regulacji wspomnianego strumienia, istnieje możliwość ustawienia piłek na różnych wysokościach dostosowanych na potrzeby treningu. Jest to coś skierowanego bardziej do trenerów i klubów tenisowych z uwagi na koszt związany z zakupem. 

Cena: 184.95 $ 

Czujnik Sony Smart Tennis  

Sony Smart Tennis Sensor

Czujnik Sony Smart Tennis to niewielkie urządzenie mocowane do podstawy rakiety. Z pomocą gadżetu możliwe jest uważne śledzenie rozgrywki pod kątem różnych parametrów, takich jak liczba oddanych uderzeń, rotacja piłki, prędkość i rodzaj zamachu oraz lokalizacja trafienia w piłkę na strunach rakiety. Wyniki rejestrowane są za pomocą aplikacji w smartfonie, dzięki czemu użytkownik uzyskuje rzetelny raport dotyczący statystyk. Niezwykle czuła detekcja fal i ruchów wychwytuje nawet charakter gry (ofensywny lub defensywny).  Urządzenie mocuje się na spodzie rakiety. Konieczne jest zdjęcie zaślepki z logiem producenta, dlatego należy upewnić się, że Twoja rakieta daje taką możliwość. Producent zapewnia, że wiodące marki takie jak Wilson, Head, Prince oraz Yonex, wspierają korzystanie z czujnika. Jest to ciekawa alternatywa dla innych tego typu urządzeń montowanych na zewnątrz rakiety, które w mniejszy lub większy sposób zaburzają jej balans. Jeśli mamy nadmiar gotówki to można również rozważyć rakiety z serii Baboat Play, które podobne czujniki mają zamontowane wewnątrz rakiety. Oczywiście przekłada się to na wyższą cenę i rodzi pewne problemy w wypadku chęci zmiany rakiety, lub niefortunnego pęknięcia strun w czasie gry. 

Cena: 149.99 $. 

Opaska Babolat Pop 

Babolat Pop

Bobolat Pop to pierwsza inteligentna opaska dedykowana tenisistom, za której powstanie odpowiadają firmy takie jak PIQ i Frech tech. Podczas gry, opaska umiejscowiona jest na nadgarstku zawodnika, skąd zbiera informacje dotyczące wykonywanych ruchów, na które między innymi składają się serwisy, forhendy, backhandy, obroty itp. Dodatkowo opaska rejestruje inne istotne parametry, takie jak np. szybkość rakiety czy wyniki aktywności organizmu. Innowacyjny algorytm przelicza dane i dostarcza je w formie raportów do sparowanego smartfonu lub tabletu. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość porównania swojej gry do profesjonalistów (np. Nadala) i konkurowanie ze znajomymi, którzy również posiadają taką opaskę. Miałem okazję osobiście przetestować to urządzenie i w sumie sprawuje się całkiem dobrze. Czasem zdarzają się pewne błędy w pomiarach, ale podsumowując daje ono całkiem dobry obraz naszej gry. 

Cena: 84.90 €. 

Bioniczne rękawice tenisowe 

Bionic Tennis Gloves

Wśród najnowocześniejszych propozycji sprzętu tenisowego, nie mogło zabraknąć rękawic bionicznych, których użytkowanie wiąże się z licznymi korzyściami. Chociaż jest to element garderoby nie związany z występowaniem skomputeryzowanych elementów, bez wątpienia przyczyni się on do poprawy jakości gry. Przede wszystkim rękawice te zapewniają znacznie mocniejszy i stabilniejszy uchwyt, gwarantują dużą przyczepność i kontrolę ruchów. Niezależnie od pory roku, eliminują ryzyko pocenia się skóry, a ich kształt idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy dłoni.  

Cena: w zależności od marki, ceny wahają się zwykle między 19, a 30 $. 

Ball Coach Pocket Radar 

Ball Coach Pocket Radar

Ball Coach Pocket Radar to niewielkich rozmiarów urządzenie, służące do precyzyjnego pomiaru prędkości piłki podczas tenisowych zmagań. Urządzenie to może być trzymane lub ustawione na statywie, w zależności od własnych preferencji. Dzięki pomiarom prędkości piłki, możliwe jest też uzyskanie informacji o sile uderzenia. Radar pozwala na wychwycenie prędkości z zakresu od 40 do nawet 209 km/h, dlatego może być wykorzystywane zarówno przez amatorów, jak i do pewnego stopnia profesjonalistów.  

Cena: ok. 270-350 $. 

Koszulka PoloTech od POLO 

Technologia powoli wkrada się również w codzienne elementy ubioru, takie jak smart koszulki. Firma POLO zaprezentowała kilka lat temu podczas US Open swój najnowszy produkt, smart koszulkę PoloTech, posiadającą wbudowany sensor mierzący spalone kalorie, liczbę kroków, rytm serca, poziom stresu oraz głębokość oddechu. Dla osób nie lubiących smart zegarów lub innych tego typu gadżetów, może stanowić pewną alternatywę. Może, ponieważ cena urządzenia to blisko 300$, ale należy pamiętać, że w tym wypadku płacimy również za logo. 

Cena: 295 $ 

Buty Asics Gel Resolution 8 

GEL-RESOLUTION™ 8

Buty Asics Gel Resolution 8 zostały stworzone z myślą o grze w tenisa. Innowacyjne cholewki FLEXION FIT zapewniają pełne podparcie, a technologia DYNAWALL pozwala na większą stabilizację w środkowej części stopy, szczególnie wymaganej przy ruchach na boki. W zapiętku znajduje się system antypoślizgowy, dzięki czemu nawet najszybsze zagrania nie będą związane z ryzykiem utraty równowagi. Amortyzacja GEL zmniejsza odczuwanie wstrząsów, a tym samym zabezpiecza stopę. Dodatkowo wykorzystane tworzywo i ochraniacz palców zapewniają większą przyczepność, niezależnie od typu kortu.  Z ciekawostek dla osób lubiących biegać, firma Under Armour wypuściła na rynek specjalne buty z sensorami, które pozwalają na śledzenie danych z treningu oraz dają wskazówki odnośnie techniki biegania. Smart zegarki stają się w tym momencie zbędne. 

Cena: 580 zł 

Czujnik Qlipp 

Czujnik Qlipp

To co wyróżnia czujnik Qlipp, to jego niezwykła lekkość i możliwość współpracowania z każdym typem rakiet. Urządzenie mocuje się na naciągu, niczym zwyczajny tłumik drgań, skąd rejestrowane są wszystkie parametry dotyczące gry i wysyłane do aplikacji mobilnej. Czujnik pobiera dane w czasie rzeczywistym, dlatego konieczne jest zabranie ze sobą telefonu na kort, jednak dzięki zasięgowi do 50 metrów, smartfon może pozostawać na ławce, co nie powinno zaburzyć przepływu danych. 

Cena: ok. 500 zł. 

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków