TOP 10 najpiękniejszych kortów świata

Święta przed nami, dlatego dzisiaj bardziej na luzie. Może nie jest jeszcze za późno, aby zażyczyć sobie pod choinkę niebywałe doświadczenie jakim bez wątpienia byłaby gra na jednym z najpiękniejszych kortów na naszym globie.

Na całym świecie nie brakuje zachwycających kortów, jednak te najpiękniejsze naprawdę zabierają dech w piersiach. Poniższy wykaz TOP 10 najpiękniejszych kortów tenisowych przedstawia jedynie niektóre z miejsc, na których każdy tenisista chętnie rozegrałby seta. Nie będą one jednak ponumerowane, ponieważ każdy z nas ma inny gust. Postarałem się jednak wybrać najciekawsze propozycje, gdzie każdy z Was powinien znaleźć tu coś dla siebie. Zaczynamy!

Hampton Court Real Tennis Court

Hampton Court Real Tennis Court

Pierwszy kort Tenisowy w Hampton, w Wielkiej Brytanii, został zbudowany dla kardynała Wolsey’a w latach 1526-1529. Obecny kort w Hampton wybudowano natomiast w roku 1625, dla Karola I. Trzy ściany funkcjonującego do dziś kortu, pochodzą z okresu Karola I, natomiast jedna ściana zewnętrzna pochodzi z czasów kardynała.

Kort jest więc najstarszym takim miejscem w Anglii, znajduje się w przepięknie zachowanym, zabytkowym budynku pałacowym i pamięta czasy grającego na nim Henryka VIII.

Wypożyczenie kortu: z kortu mogą korzystać jedynie członkowie klubu, jednak każdy może do niego wstąpić. Opłata pierwszej godziny gry wynosi £52.

Il San Pietro di Positano tennis court

il san pietro di positano tennis court

Zapierający dech w piersi kort Il San Pietro di Positano, położony jest między klifami Wybrzeża Amalfi, we Włoszech. Stanowi jedną z atrakcji resortu turystycznego o tej samej nazwie i dostępny jest wyłącznie do użytku gości hotelowych. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji niniejszego rankingu.

Wypożyczenie kortu: kort stanowi darmową atrakcję dla gości resortu Il San Pietro di Positano, jednak noc w tym obiekcie, to koszt minimum 2500 zł.

Monte Carlo tennis court

monte carlo tennis court

Pierwszy turniej tenisowy w Monte Carlo (Monako) odbył się w 1897 r., więc istnieje prawdopodobieństwo, że ówcześni fani tenisa, tacy jak F. Scott Fitzgerald i Claude Debussy, mogli zasiadać wówczas na trybunach. Poza samą rozgrywką, widzowie przebywający na korcie w Monte Carlo, podziwiać mogą także przepiękną panoramę. Cały kompleks Monte Carlo składa się z aż 21 kortów, które przy wypożyczeniu przydzielane są na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy’.

Wypożyczenie kortu: koszt gry zależy od wieku i wynosi około; 200€ dla dzieci poniżej 18 roku życia, 400€ dla osób między 18-21 rokiem życia i szokujące 7000€ dla dorosłych.

Four Seasons Resort Nevis

Four Seasons Resort Nevis

Korty Seasons Resort Nevis stanową atrakcję turystyczną dla gości resortu, zlokalizowanego na malutkiej karaibskiej wyspie Nevis. Jak głosi legenda, jest to miejsce narodzenia jednego z ojców założycieli współczesnej Ameryki (USA) – Alexandra Hamiltona.

Wyspa ma jedynie 36 mil kwadratowych i jest znana, jako miejsce, w którym nie wybudowano żadnego budynku przewyższającego wysokość palm kokosowych. Na całość składa się 10 kortów zlokalizowanych w pobliżu malowniczej plaży Pinney’s.

Wypożyczenie kortu: korty dostępne są tylko dla gości hotelowych, gdzie cena doby zaczyna się od 2700zł.

Enchantment Resort tennis court

Enchantment Resort tennis court

Korty Enchantment Resort znajdują się u podnóża czerwonych skał kanionu Boynton w Arizonie. Boyton stanowi jeden z najbardziej popularnych szlaków w obszarze Sedony. Ten zachwycający widok stanowi doskonały dodatek do rozgrywek tenisowych, na dostępnych aż 5 utwardzanych kortach. Zdecydowanym plusem tych kortów jest ich wyjątkowo atrakcyjna cena, jak na widoki, które otrzymujemy w zamian.

Wypożyczenie kortu: dzienna przepustka na kort kosztuje 38$. 

Bio-Hotel Stanglwirt tennis court

Bio-Hotel Stanglwirt tennis court

Największą zaletą kortów Stanglwirt zlokalizowanych w Schattseite, w Australii, jest zdumiewająca panorama Australijskich Alp w tle. Na kompleks składa się 14 kortów, zarówno krytych, jak i otwartych, a jego tradycja sięga nawet 400 lat wstecz. Korty stanowią część resortu Stanglwirt, jednak mogą je wynająć zarówno goście, jak i osoby z zewnątrz. W takiej atmosferze, nawet zaduma po przegranym meczu może okazać się czymś bardzo przyjemnym.

Wypożyczenie kortu: godzina gry kosztuje około 15-32€.

Alice Marble Tennis Courts

Alice Marble Tennis Courts

Korty tenisowe Alice Marble stanową 4 stanowiska do gry, zlokalizowane na samym szczycie wzgórza Russian Hill w San Francisco. Z uwagi na położenie na wyższym poziomie, z kortów rozciąga się widok na całą zatokę San Francisco, w tym także na słynny most Golden Gate. Jest to najtańsza z opcji w naszym rankingu, ale jakże piękna.

Wypożyczenie kortu: gra na korcie jest całkowicie darmowa, wystarczy złożyć wcześniejszą rezerwację.

Foro Italico tennis court

foro italico tennis court

Foro Italico to rzymski kort, zbudowany przed II wojną światową, na polecenie ówczesnego dyktatora Włoch – Benito Mussoliniego. Początkowo nosił nazwę na cześć pomysłodawcy, jednak z czasem zmieniono ją na funkcjonującą do dziś. Obiekt charakteryzuje się wysokimi trybunami oraz wyraźnie czerwoną gliną, która pięknie kontrastuje z kolorem tamtejszego nieba.

Wypożyczenie kortu: wypożyczenie kortu niestety nie jest możliwe, ale można wykupić miejsce na trybunach podczas turnieju.

Seaside Tennis Club at Mauna Kea Beach Hotel

Seaside Tennis Club at Mauna Kea Beach Hotel

Klub tenisowy na Hawajskim wybrzeżu Kohala, położony jest przy samym morzu i składa się z aż 11 kortów, ułożonych na różnych poziomach, dzięki czemu, z każdego rozciąga się niesamowity widok na zatokę Kuana. Klub jest częścią większego resortu wypoczynkowego, ale możliwe jest wypożyczenie kortu przez osoby z zewnątrz. 

Wypożyczenie kortu: godzina gry kosztuje 25$.

International Tennis Hall of Fame

International Tennis Hall of Fame

International Tennis Hall of Fame to obiekt zlokalizowany na Rhode Island, w Ameryce. Od 1881 do 1914 kort był domem dla US National Championship, turnieju, który później przekształcił się w US Open. Na cały kompleks składa się 13 kortów trawiastych, 6 twardych i 1 ceglany. Dodatkowo w obiekcie znajduje się też muzeum tenisa. 

Wypożyczenie kortu: dla osób nienależących do klubu, koszty samego kortu zaczynają się od 56$ za godzinę, jednak doliczyć do tego należy cenę przepustki dla gości.

Przy okazji zbliżających się Świąt chiałem życzyć każdemu i każdej z Was dużo sukcesów i powodzenia w realizacji tenisowych celów. Trzymajcie się ciepło i do “usłyszenia” za tydzień.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków