Życiorysy wielkich tenisistów – Eugenie Bouchard

Eugenie Bouchard to kanadyjska tenisistka, urodzona 25 lutego 1994 r. Jako pierwsza Kanadyjka doszła do finału Wielkiego Szlema podczas Mistrzostw Wimbledonu. Ma na koncie także sukcesy podczas French Open i Australian Open. Tenisistka mierzy 178 cm i waży 61 kg. 

Dzieciństwo i młodość

Eugenie Bouchard i jej siostra bliźniaczka przyszły na świat w Montrealu, jako córki Michela Boucharda i Julie Leclair. Kanadyjka rozpoczęła przygodę z tenisem w wieku 5 lat, by następnie trenować w Tennis Canada’s National Training Centre. Jako juniorka wygrała All Canadian ITF w 2008 r., a następnie halowe mistrzostwo Kanady U-18. 

Kariera

Początki jej zawodowej kariery to udział w turnieju Open Super 12 we Francji, tytuły ITF w grze pojedynczej i podwójnej w Kostaryce, tytuł All Canadian ITF w grze pojedynczej w Ontario. Pierwszy tytuł zawodowy zdobyła na turnieju Burnie International. W 2011 r. i 2012 r. dotarła do półfinału Australian Open. W 2014 r. wygrała pierwszy w swojej karierze tytuł WTA w grze pojedynczej, podczas Nürnberger Versicherungscup. W tym samym roku została finalistką Wimbledonu oraz półfinalistką podczas French Open i Australian Open. Otrzymała też tytuł Most Improved Player WTA i została sklasyfikowana na najwyższym w karierze siódmym miejscu w rankingu WTA.

Od 2015 r. obserwować można spadek jej formy i przeciętne wyniki tenisistki w poszczególnych turniejach. Dopiero w 2020 r. Bouchard pokazała, że wraca do formy sprzed kilku lat – m.in. podczas Australian Open i Prague Open. Awansowała też wtedy do ćwierćfinału WTA. 

Kanadyjka stosuje ryzykowny i agresywny styl gry. Koncentruje się na tym, by jej uderzenia wykonywane były z dużą siłą. Jedną z jej mocnych stron jest dwuręczny bekhend. Bouchard gra zazwyczaj w głębi kortu, a jej forhend wyróżnia się skondensowanym zamachem, co gwarantuje jej większą skuteczność. Jej ulubioną nawierzchnią jest trawa. 

Ciekawostki 

  • Najchętniej słucha muzyki Justina Biebera, Jay-Z, Miley Cyrus i Kanye West.
  • Uznawana za jedną z najpiękniejszych kobiet w świecie sportu. Jej konto na Instagramie śledzi 2,1 miliona osób.
  • Po występie na Wimbledonie w 2014 r. podpisała trzyletnią umowę z Coca-Colą. 
  • Jej sponsorami były firmy: Nike, Bobolat, Rogers Communications, a aktualnie – New Balance. 
  • Jej ukochanym jest Rudoplh Mason, gwiazdor NFL, rozgrywający Pittsburgh Steelers. 
  • W przeszłości rozważała karierę w medycynie. 
  • W dzieciństwie ojciec tenisistki założył spółkę komandytową o nazwie „Tennis Mania”, aby wspierać jej karierę. Wraz z dwoma innymi inwestorami  wnieśli pieniądze do spółki w zamian za 10% przyszłych zarobków Eugenie. W 2013 r. sąd orzekł, że spółce nie przysługują żadne roszczenia prawne, ponieważ 9-letnia tenisistka nie mogła rozsądnie zgodzić się na oddanie części swoich przyszłych zarobków. 
  • Rodzice tenisistki nadali swoim dzieciom imiona, inspirując się rodziną królewską: Eugenie i jej bliźniaczka Beatrice otrzymały imiona na cześć córek księcia Andrzeja, młodsza siostra po Charlotte Casiraghi, a brat po księciu Williamie. 
Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

pozxto