Biografie wielkich tenisistów – Garbiñe Muguruza

Garbiñe Muguruza Blancoto – hiszpańsko-wenezuelska tenisistka, urodzona 8 października 1993 w Caracas. Rozgłos zyskała w 2014 r. podczas Australian Open, by następnie triumfować podczas French Open i Wimbledonie. Tenisistka mierzy 182 cm i waży 73 kg. 

Dzieciństwo i młodość

Urodziła się w Caracas, jako córka Wenezuelki Scarlet Blanco oraz Hiszpana José Antonio Muguruza. W tenisa zaczęła grać w wieku zaledwie 3 lat. Gdy miała 6 lat, przeprowadziła się z rodzicami do Hiszpanii i zaczęła trenować w Akademii Tenisowej Bruguera blisko Barcelony. Pierwszy występ w kwalifikacjach WTA w Barcelonie zaliczyła w 2008 r. Rok później wygrała pierwszy turniej, w ITF w Vinaròs. 

Kariera

Karierę zawodową rozpoczęła w 2012 r. W tym czasie zakwalifikowała się do głównego losowania Wielkiego Szlema. Rok później zdobyła pierwszy tytuł deblowy w ramach WTA Tour. W 2014 r. zwyciężyła w Hobart, a także triumfowała podczas zawodów deblowych WTA Premier Mandatory, a potem w Stanfors i Tokio. 

Kolejne lata to sukcesy tenisistki w deblach oraz w starciach pojedynczych. Pierwszy duży tytuł zdobyła wygrywając French Open w 2016 r. Rok później triumfowała podczas Wimbledonu i zakończyła sezon jako nr 1 w światowym rankingu. W 2018 r. znalazła się w półfinale French Open, jednak kolejne miesiące przyniosły spadek formy. Dopiero w 2020 r. dotarła do finału Australian Open, a w kolejnym roku do ćwierćfinału Dubai Tennis Championships.

Garbiñe Muguruza Blanco charakteryzuje dość agresywny styl gry. Jest znana z płaskich i silnych uderzeń. Jej serwis jest bardzo mocny, co pozwala jej na zaserwowanie w każdym meczu wielu asów. Gra konsekwentnie w głębi kortu, przez co atakuje przeciwnika z bekhendu. Podczas gry niestety jest czasem niekonsekwentna, co sprawia, że popełnia błędy w starciu z innymi tenisistkami. Najbardziej lubi wykonywać serwis oraz grać na twardych kortach. 

Ciekawostki

 • Posiada podwójne obywatelstwo: hiszpańsko-wenezuelskie.
 • W 2014 r. była ambasadorką Mazdy Spain oraz banku BBVA. 
 • Jej sponsorami były firmy: Adidas, Babolat, Rolex. 
 • Współpracując z BBVA prowadziła bloga, na którym opisywała podróże związane z uczestnictwem w turniejach oraz przygotowywanie się do nich. 
 • Była ambasadorką międzynarodowej edukacyjnej organizacji pozarządowej Room to Read, której priorytetem było wspieranie umiejętności czytania i pisania we wczesnych klasach oraz równego dostępu dziewcząt do edukacji na poziomie średnim.
 • W wolnych chwilach czyta i gotuje. Najbardziej lubi przyrządzać desery, a jej ulubionym jest Brownie Oreo. Lubi też jeść czerwone mięso, a najbardziej steki.
 • Relaksuje się przy muzyce reggae, a podczas przygotować do meczu najbardziej lubi słuchać muzyki tanecznej. 
 • Jest fajną samochodów oraz szybkiej jazdy. 
 • Jej ulubioną porą dnia jest poranek, a dniem tygodnia – niedziela. 
 • W 2020 r. musiała zrezygnować z uczestnictwa w części turniejów z powodu poważnej kontuzji w stawie skokowym. 
 • Tenisistka nad życie prywatne i miłość stawia karierę zawodową. W jednym z wywiadów przyznała, że chciałaby poznać Brada Pitta i była kiedyś zafascynowana Maratem Safinem. 
Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

pozxto