Babolat POP – smart opaska analizująca Twoją grę – preview

Babolat POP krokiem w przyszłość?

Gra w tenisa, aby była skuteczna, wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności. Nieocenionym przyśpieszaczem tego procesu jest współpraca z trenerem, który podpowie oraz oceni naszą grę. Dla tych z was, którzy jako alternatywę poszukują innych rozwiązań, albo chcieliby uzupełnić swój trening o dodatkowe narzędzie, przygotowano specjalny produkt-opaskę, która posiada szereg interesujących funkcji.

Dlaczego jest to ciekawe rozwiązanie?

Do tej pory oferowane nam rozwiązania były niezwykle drogie albo niewygodne. Mieliśmy do dyspozycji sensory wbudowane w rakiety albo doczepiane do końcówki rakiety. W pierwszym wypadku wszystko jest fajne do momentu, kiedy nasza rakieta nie ulegnie uszkodzeniu, co może łatwo wydarzyć się w czasie transportu, naciągania lub samej gry. Podobnie, gdy struny rakiety ulegną zerwaniu – czy stać nas na drugą rakietę zapasową o takich parametrach?

Druga opcja jest z jednej strony lepsza, bo można sensor przenosić między rakietami, ale niewygodna z kilku względów. Po pierwsze rakieta staje się dłuższa, co może przeszkadzać w grze, a po drugie jej balans i waga ulegają zmianie. O ile graczom początkujacym nie zrobi to wielkiej różnicy, o tyle ktoś kto długi czas “obcuje” z danym modelem, będzie w stanie wyczuć każdą drobną zmianę.

Nowe spojrzenie

Inżynierowie firmy Babolat zadali sobie pewnie pytanie: “A co gdyby dało się wyeliminować obecność sensora z rakiety i przenieść go w bardziej neutralne miejsce?” I tak, jak się domyślam, powstał ów produkt. Dobrze, zobaczmy co producent mówi na temat samej opaski

Możliwości opaski

Po uruchomieniu ważącej 9 gram sensora, wkładamy go do specjalnej opaski i zakładamy na grającą rękę. Babolat POP jak podaje producent liczy twoje serwisy, forehandy, backhandy, smecze i woleje, rozpoznaje rotację uderzeń i podaje w kilometrach prędkość uderzenia. Powie Ci także, z jaką intensywnością grałeś i jaka była Twoja technika. Opaski można używać niezależnie, jaką grasz rakietą.

Oprócz tego opaska wskaże najdłuższą wymianę, prędkość serwisu oraz specjalne parametry opisujące progres naszej gry. Fajnym dodatkiem jest możliwość starcia się dwóch zawodników na korcie, którzy posiadają opaski.

Ponadto…

“Dzięki zastosowaniu zaawansowanej sztucznej inteligencji Babolat POP analizuje Twoją grę. Po każdym meczu i treningu przedstawia Ci raport “Winning Factors”, z którego dowiesz się, które uderzenia grałeś świetnie, a nad którymi musisz jeszcze popracować.”

Mi z kolei, bardzo spodobała się idea rywalizacji z najlepszymi na świecie oraz swoimi znajomymi. To wprowadza element grywalizacji, który powinien motywować obie strony do dalszych treningów.

Wyniki następnie synchronizuje się za pomocą specjalnej aplikacji na iOS oraz Andorid, która dostępna jest w kilku językach, w tym angielskim. Niestety aplikacja nie jest dostępna w języku polskim, ale na szczęście producent przygotował instrukcję w języku polskim dostępną do pobrania online.

Opaska od strony technicznej

Opaska wyposażona jest w szereg czujników w tym: 9-osiowy sensor, żyroskop, akcelometr, magnetometr. Posiada wbudowaną baterię oraz pamięć flash, która zapewnia dostęp do zapisanych danych do 10h gry. Łączność za pośrednictwem Bluetooth. Do zestawu dołączono ładowarkę. Cena opaski na stronie internetowej producenta to 399,90 zł.

Specjalna oferta dla czytelników mojego bloga

Specjalnie dla czytelników mojego bloga, przygotowałem specjalną ofertę – jeśli chesz przekonać się na własnej skórze jak działa opaska, tylko i wyłącznie za pośrednictwem mojego sklepu, będziesz w stanie zakupić ją za 249 zł, wraz z darmową wysyłką! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie wejdź w zakładkę SKLEP, lub kliknij TUTAJ.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków