Najlepsze naciągi dla osób poszukujących rotacji

Najlepsze naciągi dla osób poszukujących rotacji

Dla niewtajemniczonych, naciąg tenisowy to nic innego jak struny naszej rakiety. Niektórzy nawet twierdzą, że rakieta bez dobrego naciągu jest jak samochód bez silnika. Każdy tenisista powinien kierować się kilkoma elementami przy wyborze odpowiednich strun, a mianowicie: stylem gry oraz typem rakiety, którym się posługuje. Warto również zwrócić uwagę na podatność na urazy, a także zasobność portfela, ponieważ niektóre naciągi potrafią być naprawdę drogie.

Przeglądając ofertę sklepów sportowych można dostać bólu głowy od ilości oraz typów naciągów, które się tam znajdują. Niewielu początkujących tenisistów potrafi stwierdzić, który byłby dla nich najlepszy. Nie warto kupować naciągu na chybił trafił. Może to być katastrofalne w skutkach, ponieważ przy nieodpowiednich strunach nawet najdroższa rakieta może okazać się mało skuteczna. Wówczas czujemy, że coś jest wyraźnie nie tak, a wrażenia z takiej gry można porównać do doświadczeń z drewnianą rakietą naszego dziadka sprzed paru dekat. Dodatkowo, jesteśmy biedniejsi o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych, ponieważ naciągi naturalne potrafią być bardzo drogie. Poniżej znajdują się typy dostępnych naciągów tenisowych:

  • Naciąg naturalny
  • Naciąg wielowłóknisty
  • Nacią poliestrowy oraz co-poliestrowy
  • Naciąg syntetyczny
  • Naciąg hybrydowy

My skupimy się na naciągu (co-)poliestrowym, który zapewni najlepszą rotację w czasie gry w tenisa.

Naciąg poliestrowy orac co-poliestrowy

Ten rodzaj strun do rakiety tenisowej zalicza się do naciągów jednolitych, czyli tzw. monofilamentów. Składają się one z jednolitych włókien pokrytych bardzo często cienką warstwą ochronną, której zadaniem jest zmniejszenie tarcia. Dzięki takiej konstrukcji naciągu otrzymujemy struny oferujące zwiększoną wytrzymałość mechaniczną oraz zapewniające odpowiednią kontrolę w czasie użytkowania. Naciąg zaliczany do monofilamentów najczęściej jest wykonywany z poliestrów lub co-poliestrów (poliester z dodatkami innych materiałów). Wielu tenisistów zarówno tych zawodowych, jak i początkujących wybiera ten rodzaj naciągu ze względu na oferowane przez niego znaczące zwiększenie rotacji.

Niestety taka konstrukcja ma również pewne wady. Naciągi poliestrowe często są mniej elastyczne oraz zdecydowanie bardziej sztywne od innych strun tenisowych. Ich ograniczeniem jest również szybka strata napięcia, a co za tym idzie zmniejszenie kontroli i czucia w czasie gry. Jednak producenci starają się walczyć z tymi wadami i oferują coraz to lepsze naciągi poliestrowe w swojej ofercie. Poniżej znajduje się kilka dobrych i łatwo dostępnych naciągów oferujących znakomitą rotację w czasie gry.

Babolat RPM Blast Rough (ok. 70 zł)

Babolat RPM Blast Rough Ten naciąg będący bardziej szorstką wersją RPM Blast zapewnia topspin na wysokim poziomie i jest przeznaczony przede wszystkim dla graczy ceniących dynamikę oraz mocne uderzenia z głębi kortu. Struktura tych strun jest porowata i zawiera śliski silikon. Dzięki tym materiałom komfort gry wzrasta, a rakieta może swobodnie pracować. Naciąg można kupić TUTAJ.

Naciąg dostępny w szpuli 200 metrowej – TUTAJ. (ok. 47 zł / szt.)

Wilson Revolve (ok. 38 zł)

Wilson Revolve. Struny te potrafią zapewnić dobrą precyzję i rotacyjność przy grze z długim zamachem. Dzięki unikalnej molekularnej strukturze i dodatkowi zwiększającemu zdolności do odkształcenia to idealny naciąg dla średnio zaawansowanych graczy ceniących kontrolę i topspin. Naciąg można kupić TUTAJ.

Naciąg dostępny w szpuli 200 m – TUTAJ. (ok. 30 zł za sztukę)

MSV Focus-HEX Ultra (ok. 29 zł)

MSV Focus-HEX Ultra to popularny naciąg firmy MSV, który zapewnia optymalne połączenie rotacji i kontroli nad piłką. Struny mają profil sześciokątny o ostrych krawędziach i są niezwykle trwałe. Wszystko to zapewnia maksymalną prędkość odbicia piłki bez stosowania dużych zamachów i niepotrzebnych strat energii. To uniwersalny naciąg, który zapewni komfort gry na wysokim poziomie zarówno dla graczy preferujących topspin, jak i tych lubiących spokojną rozgrywkę. Naciąg można kupić TUTAJ.

Dostępna szpula 200 metrów – TUTAJ

Babloat Pro Hurricane Tour (ok. 40 zł)

Babolat Pro Hurricane Tour. Ten naciąg firmy Babloat był kiedyś używany przez samego Rafaela Nadala, co samo w sobie pokazuje, że nie jest to zwykły naciąg. Struny są zaprojektowane do gry topspinowej i cały czas nie tracą na popularności. Oferują trwałość i niesamowitą precyzję. Profil naciągu jest ośmiokątny. Naciąg można kupić TUTAJ

Dostępna także szpula 200 m – TUTAJ (ok. 25 zł/szt)

Signum Pro Triton (ok. 35 zł)

Naciąg Signum Pro Triton wykonany z modyfikowanego poliestru przeznaczony jest przede wszystkim dla graczy zaawansowanych i wyczynowych, którzy szukają kontroli oraz rotacji na dobrym poziomie. Struny cechują się elastycznością, stabilnością oraz szorstkością, dzięki której piłka bardziej przylega do powierzchni rakiety. Topspin jest świetny bez względu na siłę naciągnięcia rakiety. Naciąg można kupić TUTAJ

Naciąg dostępny w szpuli 200 m – TUTAJ (ok. 19 zł/szt)

Prince Tour Xtra Power (ok. 55 zł)

Prince Tour Xtra Power. Naciąg tenisowy firmy Prince to idealne rozwiązanie dla zaawansowanych graczy, którzy cenią przede wszystkim struny zapewniające grę rotacyjną na wysokim poziomie. Sam naciąg dzięki zastosowaniu wysoko modułowanego poliestru poddanego termicznej obróbce potrafi zapewnić każdemu graczowi również trwałość, kontrolę oraz dynamikę. Na pewno sprawdzi się w przypadku tenisistów preferujących silne uderzenia. Naciąg można kupić TUTAJ.

Dostępny w szpuli 200 m – TUTAJ (ok. 35 zł/szt)

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków