Jaki naciąg na problemy z łokciem?

Jaki wybrać naciąg, gdy boli mnie łokieć?

W poprzednim artykule opisałem, czym jest łokieć tenisisty, jak się objawia i kto jest na niego narażony. W kolejnym przedstawiłem rakiety zaprojetkowane dla osób zmagających się z bólem w ramieniu. Jeżeli jednak jesteś przywiązany do swojej rakiety, lub po prostu nie chcesz wydawać pieniędzy na kolejną – najprostszym i jednocześnie najbardziej ekonomicznym wyjściem będzie obniżenie siły, lub zmiana naciągu na taki, który jest zaprojektowany do bardziej efektywnego pochłaniania niepożądanych drgań.

Oto lista podstawowych rad, które należy zastosować podczas wymiany naciągu:

  • zmniejsz siłę naciągu – jeżeli masz w zwyczaju naciągać rakietę na 25kG i wyżej, to wiedz że może to być potencjalna przyczyna Twoich dolegliwości. Jeżeli twój naciąg nie jest przystosowany dla osób z łokciem tenisisty to polecam zejść do wartości rzędu 19kG-22kG.
  • stosuj naciągi o mniejszej średnicy – nie polecam grać naciągami o grubości 1.30 mm. Różnica między takim naciągiem a naciągiem o grubości 1.20 mm jest odczuwalna.  Zalecany zakres to 1.15 mm – 1.20 mm. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy to naciąg jest miękki i oferuje dobre tłumienie drgań.
  • materiał – lepiej unikać naciągów poliestrowych (“drutów”). Z jednej strony są to bardzo tanie i wytrzymałe naciągi, ale z drugiej są okropnie sztywne i nie wybaczają błędów. Dla osób zmagających się z ŁT, najlepsze ale niestety zdecydowanie najdroższe okażą się naciągi naturalne. Mimo swojej ceny oferują najlepsze tłumienie i doskonałą miękkość wybaczając niedoskonałości techniczne grającego. Tańszą, ale i trochę gorszą alternatywą dla naciągów naturalnych są wielowłókniste naciągi syntetyczne, niektóre imitują w swoich właściwościach naciągi naturalne.

Jeżeli szukasz finansowego kompromisu, możesz rozważyć hybrydę naciągów. Przykładowo: możesz wciągnąć naciąg naturalny pionowo oraz naciąg syntetyczny poziomo, oszczędzając w ten sposób nieco pieniędzy. Poniżej przygotowałem dla Ciebie listę najlepszych moim zdaniem naciągów naturalnych oraz syntetycznych, polecanych dla osób cierpiących na łokieć tenisisty.

Naciągi naturalne:

Babolat VS Team

Naturalny naciąg o długości 12 m. Oferuje doskonałą dynamikę, jest bardzo miękki i daje dobre czucie piłki. Dzięki zastosowaniu technologii Thermogut, naciąg jest bardziej wytrzymały od zwykłego o 25%. Doskonale nadaje się dla osób skarżących na ból w ramieniu. Naciąg można zakupić TUTAJ.

 

 

 

Pacific Tough Gut

Naturalny naciąg o długości 12,2 m, zapewniający maksymalne czucie i kontrolę uderzanych piłek. Wyposażony w technologię Controlled Energy – dzięki niej jest odrobinę sztywniejszy, co pozwala na wciąganie go z mniejszą siłą bez utraty kontroli. Polecany dla graczy z problemami bólowymi okolic łokcia. Naciąg można zakupić TUTAJ.

 

 

 

 

 

Wilson Natural Gut

Wilson Natural Gut to naturalny naciąg o gładkim profilu. Jego głównym atutem jest połączenie siły z nieprawdopodobnym czuciem, dając przy okazji dużą kontrolę. Idealny wybór dla osób podatnych na kontuzje. Wybór Rogera Federara. Naciąg można kupić TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

Luxilon Natural Gut

Luxilon Natural Gut – naturalny naciąg najwyższej jakości wyprodukowany przez jednego z najlepszych producentów naciągów. Doskonale nadaje się do hybryd, zapewnia doskonałe czucie i kontrolę. Charakteryzuje go niezwykła wytrzymałość oraz zdolność tłumienia drgań, co czyni go idealną propozycją dla osób zmagających się z łokciem tenisisty. Naciąg można kupić TUTAJ.

 

 

 

 

 

Naciągi syntetyczne

Wilson NXT

Wilson NXT to sprawdzony i popularny naciąg wielowłóknisty. Oferuje optymalny komfort, miękkość, moc i daje dobre czucie.  Naciąg zapewnia o 74% mniej wibracji w porównaniu ze zwykłym naciągiem syntetycznym. Doskonały dla graczy szukających czucia podobnego jak w naciągach naturalnych i stanowi doskonałą opcję dla osób cierpiących na łokieć tenisisty. Naciąg można kupić TUTAJ.

Dostępna szpula 200 m – zaoszczędź na naciągu. Oferta dostępna TUTAJ.

 

 

 

Babolat XCel

Babolat XCel oferuje praktycznie nieporównywalną kombinację komfotru, miękkości i czucia. Naciąg ze wzmocnioną wytrzymałością, aby mógł posłużyć dłużej graczom ofensywnym. Dobry dla osób o krótkim zamachu. Doskonały stosunek jakości do ceny. Dobry wybór dla osób narażonych lub doświadczających pierwszych objawów łokcia tenisisty. Naciąg można kupić TUTAJ.

Istnieje możliwość zakupu szpuli 200 m – zaoszczędź na naciągu. Oferta dostępna TUTAJ.

 

 

 

Head Reflex MLT

Head Reflex MLT to bardzo komfortowy naciąg wielowłóknisty dający sporo mocy i czucie podobne do naciągów naturalnych. Nadaje się dla graczy doświadczających dyskomfortu w czasie gry, tłumiąc wibracje w momencie uderzenia. Dodatki obniżające tarcie zapewniają powrót strun na swoje miejsce po każdym uderzeniu i zwiększoną żywotność. Naciąg można kupić TUTAJ.

Istnieje możliwość zakupu szpuli 200 m – zaoszczędź na naciągu. Oferta dostępna TUTAJ.

 

 

Prince Premier Touch

Prince Premier Touch został stworzony z poskręcanych włókien, symulując konstrukcję naciągu naturalnego. Jest jednym z najbardziej miękkich naciągów dostępnych na rynku. Bez wątpienia oferuje najwyższą wartość tłumienia drgań, będąc doskonałym wyborem dla graczy szukających maksymalnego tłumienia i komfortu gry. Pozwala zagrywać głebokie piłki na poziomie od początkującego do zaawansowanego. Doskonale nadaje się również do hybryd. Naciąg można kupić TUTAJ.

 

 

 

 

Naciągi hybrydowe

Wilson NXT Duo II

Wilson NXT Duo II to kompromis cenowy i jednocześnie dobry zestaw w którego skład wchodzi Luxilon Adrenaline 1,25 mm (6m) oraz Wilson NXT 1.30 mm (6m). Dla maksymalnego czucia i rotacji struny pionowe naciągać Wilsonem NXT. Naciąg można kupić TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

Babolat Pro Huricane TOUR + XCel

Zestaw składa się z dwóch najbardziej popularnych naciągów tej firmy. Huricane charakteryzuje się największą wytrzymałością spośród naciągów oraz pozwala na generowanie mocnej rotacji oraz XCel, który daje doskonałe czucie piłki, a także wysoki komfort. Naciąg można kupić TUTAJ.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków