Cardio tenis – dlaczego warto?

Cardio Tenis jest w Polsce coraz bardziej popularny, jednak mimo, że został wymyślony już 13 lat temu w Stanach Zjednoczonych, nadal nie jest u nas dobrze znaną formą fitnessu. Być może wiele osób myśli, że jeśli w nazwie jest „tenis” taka osoba, aby uczestniczyć w zajęciach musi być z nim obeznana. Nic bardziej mylnego.

Cardio Tenis jest zdecydowanie dla wszystkich, bez względu na poziom tenisowego zaawansowania lub całkowity jego brak. Ponadto w przeciwieństwie do zajęć na siłowni lub zwykłego fitnessu stawia sobie za cel również zabawę, która sprawia, że uczestnikom wciąż chce się wracać na zajęcia. Taka forma aktywności nie dość, że wpływa na ogólną poprawę wydolności, uruchamiając przy tym produkcję hormonów szczęścia, to dodatkowo zapewnia osobom rozrywkę do muzyki, łącząc przy tym zdrową rywalizację, pracę w grupach oraz tenisowe aspekty.

Osoby uczestniczące w zajęciach, pomimo dość sporego wysiłku (70-80% tętna maksymalnego), nie kierują swojej uwagi na zmęczenie, ale bardziej koncentrują się na zabawie, która z reguły jest nieodłączną potrzebą każdego człowieka, a w tym wypadku stanowi dobrą odskocznię od pracy i codziennych obowiązków, pomagając przy tym w poprawie kondycji.

Pomijając poprawę wydolności, fakt że osoby pracują na podanym poziomie tętna, sprawia, że szybciej spalają one tłuszcz i wzmacniają przy tym pracę serca. Cardio tenis sprawdza się zatem na wielu płaszczyznach. Jest ciekawą, bezpieczną, dynamiczną i intensywną formą fitnessu, połączoną z tenisem i rozrywką. Dla osób, które nigdy nie miały styczności z rakietą, jest wspaniałą formą na przybliżenie im w luźny sposób zajęć tenisowych, co być może w przyszłości zachęci je do sprawdzenia się na stricte tenisowych zajęciach z trenerem. Natomiast dla graczy, którzy nie raz już byli na korcie, może być formą dodatkowego treningu, dzięki którym takie osoby poprawią swoją pracę nóg oraz dynamikę. Może być również dobrym początkiem dla tych, którzy mieli długą przerwę z tenisem i chcą do niego wrócić.

Jak widać cardio tenis ma wiele zalet i nie zależą one wcale od zaawansowania w tenisie ani również od wieku uczestników. Jest on bowiem zajęciem dla wszystkich i każdy choć raz powinien takiej aktywności spróbować, aby sam się o tym przekonać.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków