Tenisowe ćwiczenia koordynacyjne – zrób to sam

Tenisowe ćwiczenia koordynacyjne – zrób to sam

Ćwiczenia koordynacyjne przyczyniają się do rozwoju naszego refleksu i spostrzegawczości na korcie. Trening koorynacji pomiędzy nogą a okiem i ręką a okiem jest niezbędny.

Pierwszym ćwiczeniem jest nauka balansu piłki na krawędzi rakiety. Próbujemy wykonywać to przez jak najdłuższy czas, aż ćwiczenie to przestanie nam sprawiać trudność. Poziom trudności zależy od tego, jaki kształt ramy posiada nasza rakieta.

W drugim ćwiczeniu staramy podbijać się piłkę na krawędzi ramy rakiety jak największą ilość razy. Wraz z rozwojem możemy zacząć się poruszać, aby nieco utrudnić sobie utrzymanie równowagi.

Kolejną propozycją jest kozłowanie piłki przy pomocy ramy o powierzchnię kortu, gdy już opanujemy to ćwiczenie możemy dodać zataczanie kręgów krokiem odstawno-dostawnym.

Czwartym ćwiczeniem jest zwykłe kozłowanie piłki tenisowej, podobne do balansowania z piłką od piłki nożnej. Jest to oczywiście trudniejsze, gdyż piłka tenisowa jest o wiele mniejsza.

Kolejnym ćwiczeniem koordynacyjnym jest odbijanie piłki od ziemi, przy pomocy nóg i w taki sposób, że po każdym uderzeniu piłki w kort, musimy za pomocą podeszwy wbić ją ponownie w ziemię, używając na zmianę lewej i prawej nogi. Podczas tego ćwiczenia powinniśmy cały czas się poruszać i nieustannie obserwować pod jakim kątem i z jaką szybkością odbija się piłka.

Teraz przechodzimy do żonglowania piłeczkami – w jednej dłoni trzymamy 2 piłki, w drugiej 1 piłkę, następnie wyrzucamy je wszystkie w górę i staramy skoorynować nasze ruchy, tak aby utrzymać piłeczki w górze, jak najdłużej. Jeśli opanujemy to ćwiczenie, możemy przejść do trudniejszej wersji – żonglowania dwoma, a następnie trzema piłeczkami w jednej dłoni, aż dojdziemy do momentu kiedy spróbujemy swoich sił z 4 piłkami. Tylko dla cyrkowców 😉

 

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków