Tajniki taktyki #1 – Marchewkowy Osioł

Tajniki taktyki #1 – Marchewkowy Osioł

W grze w tenisa zawodnicy by stale zdobywać punkty, a w efekcie wygrywać mecze, stosują wiele różnych metod i technik. Jedną z nich jest taktyka o wdzięcznej nazwie –  Marchewkowy Osioł.

Taktyka gry
Nazwa ta wynika z dość prostego powodu. Wymarzoną nagrodą dla każdego osła jest marchewka. Żeby się do niej dogrzebać konieczna będzie odrobina cierpliwości. Taktyka ta sprawdza się w grze, w której przeciwnik trzyma rakietę w innej ręce niż robisz to ty. Teoretycznie łatwiej jest odbijać swoim forhendem bekhend przeciwnika, który najprawdopodobniej będzie jego słabszą stroną. Gra ta polega na kierowaniu zagrania w jeden wybrany róg kortu, aż do momentu, gdy przeciwnik nie będzie już w stanie odebrać kolejnej piłki. W tym przypadku nagroda będzie zdobyty punkt, a osłem będzie konkurent 😉

Inne warianty zagrania
W sytuacji, gdy przeciwnik zaczyna rozpracowywać nas i zrozumiał intrygę którą dla niego uknuliśmy, by go zmylić warto jest jednorazowo zmienić kierunek piłki, by zmusić go do biegania i ponownie zacząć okładać jego bekhend. Jeżeli widać, że gra on już z dość ekstremalnej pozycji, wówczas warto zagrać po linii, bądź skrótem. Wszystko zależeć będzie od Twoich umiejętności kontrolowania piłki.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków