Jak zmieniać kierunek piłki?

Jak zmieniać kierunek piłki?

Istnieją dwie metody zmiany kierunku piłki. Od nich zależy skuteczność gry i technika wywalczania punktów. Należą do nich metoda timingowa oraz metoda obiegów.

Metoda timingowa

W metodzie timingowej kluczowym jest punkt trafienia rakietą w piłkę. W sytuacji, gdy zawodnik zagra uderzenie nieco wcześniej (rakieta znajdzie się przed nim), piłka poleci w lewą stronę. W efekcie spóźnienia odbicia piłki (rakieta znajdzie się za zawodnikiem) , piłka zostanie skierowana w prawą stronę. W metodzie tej nogi zostają nieruchomo, zmienia się tylko punkt trafienia piłki. Istotną rolę gra w tej metodzie koordynacja ruchowa i umiejętności obserwacji.

Metoda obiegów

W tej metodzie punkt trafienia jest cały czas taki sam bez względu na moment przyjęcia piłki przez rakietę, jednak trzeba poruszać się po korcie bardzo szybko. W tej metodzie głownie grę nadrabia się pracą nóg. Jest to metoda prostsza od metody timingowej, aczkolwiek przeciwnikowi dostarcza zdecydowanie więcej informacji o zamiarze kierunku i wówczas można zostać szybciej rozszyfrowanym przez oponenta.

Skuteczność zastosowania metod w grze

Na wyższym poziomie gry możliwe jest wykorzystanie obu metod, ustawiając się w metodzie obiegów a odbijając piłkę metodą timingową, wówczas możliwe jest zmylenie przeciwnika w grze.

 

 

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków