5 błędów, które drastycznie spowalniają twój serwis

5 błędów, które drastycznie spowalniają twój serwis

Serwis jest na tyle skomplikowanym uderzeniem, że wielu graczy popełnia różne błędy podczas jego wykonywania. Błędy te wpływają na skuteczność gry, ilość zdobytych punktów jak i powstałe kontuzje. Poniżej kilka z nich, których wyeliminowanie  spowoduje, że Twój serwis ulegnie gwałtownej poprawie.

Chwyt forhendowy

Serwowanie na patelnie, bądź chwytem forhendowym jest zdecydowanie łatwiejsze na wczesnym etapie gry. Na wyższym poziomie będzie mocno ograniczać możliwość poprawnego technicznie serwowania oraz będzie prowadzić do kontuzji w okolicy nadgarstka.

Serwowanie przodem do siatki

Wydaje się to być naturalna pozycja. Niemniej jednak taka pozycja blokuje skręt tułowia i bioder, przez co serwis traci wiele na swojej mocy.

Brak wykończenia ruchu

W momencie konraktu z piłką wydawać by się mogło, że można już zatrzymać ruch rakiety. Przecież już nie wpływa ona w żaden sposób na lecącą piłkę, prawda? Nie. Zastanów się nad jedną rzeczą: by moc ją zatrzymać zaraz po trafieniu w piłkę, trzeba będzie zacząc wyhamowywanie jeszcze przed trafieniem w piłkę.

Brak „pętli”

„Pętla”, znana jako “ruch lassem” jest naturalnym ruchem występującym chociażby przy rzucie kamieniem, czy śnieżką. Jest ona kluczowa z punktu widzenia zapewnienia płynności serwisu oraz wykonania całego łańcucha kinematycznego w poprawny sposób. Dobrze wykonaną pętlę poznać można po tym, że główka rakiety znajdzie się na wysokości dolnej części pleców w pewnym momencie serwowania. Ważne! Pętla jest naturalnym ruchem – robienie jej na siłę, może przynieść odwrócony do zamierzonego skutek. Kamera w dłoń i na kort 😉

Pacnięcie zamiast drugiego serwisu

Zdarza się, że wielu graczy zaczyna grę potężnym pierwszym serwisem.  Jednocześnie ich drugi serwis stanowi tylko wykładkę. Efekt ten jest wynikiem tego, że w drugim serwisie zawodnicy nie wiedzą, że ta sama siła włożona w pierwszy serwis powinna zostać przekierowana na nadanie jej rotacji awansującej, slajsa lub mieszaniny obydwu.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków