Podstawy serwisu – krok po kroku

Podstawy serwisu – krok po kroku

W tym artykule przedstawiam pięć prostych kroków, dzięki którym opanujesz najtrudniejsze uderzenie w tenisie, jakim jest serwis.

Krok 1

Stojąc na linii serwisowej z rozstawionymi stopami pod kątem około 45 stopni do linii, przerzuć piłkę na drugą stronę siatki, tak aby trafić w przeciwległy bok serwisowy, drugą ręką symulując podrzut.

Krok 2

Trzymając rakietę chwytem kontynentalnym (tak jakbyś trzymał młotek, wbijając gwóźdź) unieś ją do pozycji świecy – tak, aby struny rakiety znalazły się na wysokości głowy. Podrzuć piłkę i postaraj się trafić ją, kiedy osiągnie najwyższy punkt, zatrzymując rakietę w trakcie jej pronacji. Po zakończonym ruchu, struny rakiety powinny wskazywać na bok ogrodzenia.
Alternatywą do pozycji świecy jest pozycja rzutu oszczepem (z talii). Obie pozycje pozwalają wykonać poprawną pętlę serwisową, wybierz tę, w której czujesz się pewniej.

Krok 3

Po kontakcie piłki z rakietą wykonaj krok prawą stopą do przodu, kończąc uderzenie w taki sposób, aby rakieta znalazła się po twojej lewej stronie (dla osób praworęcznych). Pozycja ta przypomina samuraja sięgającego po swój miecz.

Krok 4

Zsynchronizuj obie ręce tak, aby całą pętla (kroki 1 – 4) nabrała płynności. Z każdym kolejnym serwisem wykonaj krok w tył, wracając do pozycji początkowej na linii serwisowej.

Krok 5

Z każdym kolejnym uderzeniem pracuj nad zwiększaniem dynamiki serwisu np. przez dodanie niewielkiego wyskoku podczas uderzania piłki.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków