Jak zagrać wolej z forhendu

Jak zagrać wolej z forhendu

 Pozycja wyjściowa

Prawidłowa pozycja do zagrania woleja z forhendu wygląda następująco: zawodnik powinien stać wyprostowany na nogach ugiętych w kolanach. Cały ciężar powinien zostać przeniesiony na stopy, a konkretnie na palce stóp. Rakietę powinien trzymać przed sobą prawą ręką w chwycie kontynentalnym, natomiast lewą podpierać za serce (odwrotnie dla leworęcznych). Oprócz samej pozycji, bardzo ważna jest praca nóg. Powinna ona odbywać się w sposób dynamiczny, małymi kroczkami.

Etapy uderzenia woleja z forhendu:

Pierwszy etap

Zlokalizuj piłkę nadlatującą z przeciwnej strony oraz skręć tułów w odpowiednim kierunku wraz z rakietą.

Drugi etap

Polega na przygotowaniu główki rakiety tak, aby była ona ustawiona prostopadle do ziemi w momencie wykonywania zamachu. W zależności od prędkości piłki zamach powinien być większy, lub mniejszy. Jednak czym bardziej symboliczny, tym większa szansa, że uderzenie zostanie zagrane w prawidłowej pozycji.

Etap trzeci

W tym etapie należy skoncentrować się na punkcie odbioru piłki. Przenosimy ciężar ciała w kierunku piłki za pomocą odpowiedniego kroku, aby skrócić kąt zagrania. Dzięki transferowi w kierunku piłki, oprócz skrócenia kąta zyskujemy dodatkowy pęd, który zostanie przekazany nadlatującej piłce.

Etap czwarty

W tym etapie prowadzimy główkę rakiety do przodu, aby móc wykończyć uderzenie. Faza wykończenia jest bardzo ważna ponieważ gwarantuje głęboką penetrację kortu. Wyjątkiem jest sytuacja w której przeciwnik gra bardzo mocno, a my się bronimy przy siatce.

Styl gry wolejem

Wolej gra się chwytem kontynentalnym. Idąc na siatkę staraj się zatrzymać w odległości 1/3 pola serwisowego. Wówczas zwiększasz swoje szanse na wyłapanie nadlatującego loba, czyli uderzenia piłki z wysoką trajektorią lotu. Ruch główki rakiety w przypadku woleja powinien przypominać coś zbliżonego do przybijania piątki, bądź popchnięcia, czy też wyprowadzenia prostego ciosu (wersja dla bokserów 😉 ). Jest do dosyć płynny, ale za to krótki ruch.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków