Jak zagrać slajs (slice)?

Jak zagrać slajs (slice)?

Slajs jest najczęściej stosowany wtedy, gdy bronimy się przed atakiem przeciwnika, gdy chcemy skrócić lub wydłużyć piłkę, czy też zmienić tempo gry. Szeroko stosowany w profesjonalnym tenisie i chyba jeszcze szerzej w rekreacyjnym 😉 Jest jedym z “bezpieczniejszych” uderzeń pozwalający zachować dużą regularność.

Etap I

W fazie pierwszej zaraz po zlokalizowaniu piłki ustaw się w pozycji zamkniętej. Rakietę trzymamy chwytem kontynentalnym. Odprowadzając ją do tyłu powinieneś dodatkowo podtrzymywać ją lewą ręką na sercu – ważne, aby główka rakiety była ponad twoją głową a rakieta znajdowała się mniej więcej prostopadle do podłoża. Ramię, przedramię oraz twoja ręka powinny utworzyć kształt przybliżony do kwadratu.

Etap II

Kolejna faza przygotowuje nas do zamachu – główka rakiety ponad głową i za tobą – prowadzimy rakietę po skosie w dół przed siebie – nogi stabilnie trzymają się podłoża.

Etap III

W wyniku wyprowadzenia zamachu rakieta powinna na moment ułóżyć się równolegle do kortu w pozycji “stołu” – choć nie jest to regułą. Prowadzimy rakietę z góry na dół.

Etap IV

Kolejną fazą jest kontakt z piłką. Powinien on nastąpić on w zbalansowanym ustawieniu – prawa noga zostaje w miejscu – punkt styku z piłką następuje przed nami, a główka rakiety powinna znaleźć się w pozycji mniej więcej prostopadłej do podłoża, ewentualnie lekko otwartej. Zaraz po tym następuje wykończenie uderzenia, albo w bok, albo do przodu w zależności od charakteru slajsa. Ten pierwszy stosujemy bardziej kiedy się bronimy, natomiast ten drugi kiedy chcemy aby nasz slajs był bardziej agresywny.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków