Jak zagrać oburęczny bekhend?
Etap I
W fazie pierwszej zaraz po tym jak zlokalizujemy piłkę nadlatującą w naszym kierunku, skręcamy tułów i odprowadzamy ręce do tyłu – wszystko to robimy rónocześnie, zaraz kiedy zidentyfikujemy kierunek piłki. W międzyczasie zmieniamy chwyt według opisanych przeze mnie zasad. Ja polecam na początek w prawej ręce mieć chwyt kontynentalny lub wschodni bekhendowy, natomiast w prawej wschodni forhendowy. Jak pamiętasz pewnie z filmów o chytwach – prawa ręka łapie rakietę niczym młotek, a lewa jak patelnię. Oczywiście dla leworęcznych zawodników odwracamy kolejność.
Etap II
Ustawiamy się w pozycji zamkniętej – jedna noga za drugą i przygotowujemy się do wykonania kompletnego zamachu.
Etap III
Wykonując zamach ręce powinny znaleźć się możliwie jak najdalej od ciała, a główka rakiety znajdować powinna się powyżej linii nadgarstków. Teraz prowadzimy rakietę w kształcie odwróconej litery C. – bardzo ważnym punktem jest nadanie rotacji piłce podczas uderzenia (wykonując uderzenie, główka “opada” tym razem poniżej linii nadgarstków.
Etap IV
Etapem kolejnym jest trafienie w piłkę. Jednocześnie odkręcamy biodra, aby ustawić się przodem, czyli klatką piersiową w kierunku piłki (przednia stopa pozostaje nieruchomo). Punkt trafienia powinien znajować się ok. 20 cm przed przednią stopą. Staramy się trafić piłkę w jej najwyższym punkcie.
Etap V
Zagrywając bekhend należy skupić wzrok na piłce do ostatniego momentu. Zminimalizuje to odsetek nieczystych zagrań. Bekhend należy zakończyć poprzez kontynuację zamachu w kierunku piłki oraz poprowadzenie jej pod kątem ok. 45 stopni w kierunku naszych pleców. Uderzenie zakończone jest w momencie kontaktu głowy rakiety z plecami zawodnika
Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:
Add Comment