Jak zagrać hot-doga między nogami?

Jak zagrać hot-doga między nogami?

 

W czasie gry zdarzają się trudne piłki, które należy zagrać w specyficzny sposób. Przykładem takiego zagrania jest lob, który zdołał przelecieć ponad nami. Jedną z odpowiedzi na taką sytuację jest hot-dog. Odbicie bardzo efektowne i jednocześnie praktyczne. Jest to zagranie pomiędzy nogami, będąc plecami do siatki. Dzięki hot-dogowi możliwe jest minięcie przeciwnika jak i jego przelobowanie (trudniejsza wersja).

Technika uderzenia

By moc stosować to zagranie podczas meczowych zmagań, koniecznie będzie trzeba je przećwiczyć. W tym celu warto wykonać ćwiczenia polegające na upuszczeniu piłki na wysokości swojego pasa i odbiciu jej w gdy znajdzie się na wysokości kostek, po uprzednim koźle od nawierzchni. Piłkę najlepiej trafić rakietą na wysokości od połowy łydki do kostki. Przy wykonywaniu tego uderzenia rakieta powinna być trzymana chwytem kontynentalnym lub wschodnim bekhendowym. Warto przećwiczyć je w kilku etapach, które polegają na zagrywaniu piłki upuszczanej z coraz to wyższego pułapu.

Etapy nauki hot-doga

Etap I

Staraj się podbiec do piłki używając drobnych kroczków. Zamach nie powinien być obszerny z uwagi na brak większej ilości czasu na reakcję. Nogi szeroko, obserwujemy piłkę.

Etap II

Polega na poprowadzeniu rakiety na luźnej ręce, tak jak gdyby “strzelając z bicza”. taki sposób by złapać piłkę rakietą między nogami. W tym uderzeniu liczy się operowanie nadgarstka.  Ważny jest również timing, bowiem gramy na opadającej piłce. Piłka powinna znajdować się w prostej lini naszego ciała, a punkt trafienia między kostką a połową łydki.

Etap III

Wyrzucamy piłkę coraz wyżej i staramy się zagrać ją między nogami. Po opanowaniu danego pułapu wysokościowego, przechodzimy do kolejnego, aż do momentu kiedy uda nam się zaangażować partnera do gry. Zapamiętaj schemat uderzenia – prawa noga, kontakt, lewa noga (odwrotnie dla leworęcznych).

Pamiętaj, że aby hot-dog był dobry, potrzebna jest cierpliwość. Podobnie jak z parówką w bułce. Aby w pełni smakowała, należy dać jej odrobinę czasu na ugotowanie się.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków