Jak zagrać forhend?

Jak zagrać forhend?

 

Forhend składa się z kilku etapów. Jest zagraniem, którego będziesz używać zdecydowanie najczęściej w trakcie normalnej gry (ok. 70% wszystkich uderzeń). Należy do podstawowych uderzeń, którego dobre opanowanie jest niemal obowiązkowe.

Etap I

W momencie nadlatywania piłki na naszą stronę kortu, odprowadzamy rakietę do tyłu i jednocześnie do góry, podtrzymując ją ręką niedominującą na “sercu”, do momentu kiedy dojdzie do wyraźnego skrętu tułowia (po to właśnie trzymamy rakietę obiema rękoma na samym początku).

Etap II

Przenosimy ciężar ciała na prawą nogę (leworęczni na lewą), aby zgromadzić energię w mięśniach, oraz ustawiamy lewą rękę (leworęczni prawą) w bok, aby podtrzymać rotację tułowia i zbalansować ciało.

Etap III

Kolejnym krokiem jest wyprowadzenie zamachu w stronę piłki – patrząc z boku cały ruch powinien przypominać z grubsza kształt litery C. Punkt kontaktu przed sobą, możliwie na wyprostowanej ręce (zależne od chwytu). Koncentrujemy wzrok na piłce i jednocześnie staramy się trawić piłkę w jej najwyższym punkcie, zwanym “martwym punktem” – nadgarstek powinien być w tym momencie luźny, a rakieta z ręką powinny tworzyć kąt ok. 90 stopni.

Etap IV

Nie przerywamy ruchu rakiety dopóki nie znajdzie się ona poza zasięgiem naszego wzroku. Utrzymujemy ciężar ciała cały czas na prawej stopie, kontrolując równowagę. Wyjątkiem jest forhend klasyczny, grany z pozycji zamkniętej. Doskonale sprawdza się przy piłkach nieco krótszych, natomiast forhend z pozycji otwartej, to świetna kontrofensywa na mocne piłki zagrane w róg kortu.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków