Jak poruszać się po korcie tenisowym?

Jak poruszać się po korcie tenisowym?

 

Dziwi mnie fakt, że trenerzy tak często pomijają na swoich zajęciach temat odpowiedniego poruszania się po korcie. W tym artykule przedstawię Ci jedną, prostą zasadę, której zrozumienie i świadome zastosowanie podczas gry, znacznie wpłynie na zapewnienie Ci przewagi.

Może Ci się wydawać, że temat poruszania się po korcie jest oczywisty i nie ma się nad czym głębiej zastanawiać. Wszystko wydaje się proste, kiedy zawodnicy wymieniają piłkę między sobą po linii prostej. Jednak co jeśli Twój przeciwnik zdecyduje się zagrać na lewą lub prawą stronę? Gdzie powinieneś się ustawić, aby zwiększyć swoje szanse na odbicie zagrania?

Zasada, o której chcę Ci powiedzieć, opiera się na schemacie dwusiecznej kąta, o której zapewne nie raz słyszałeś na lekcjach matematyki. Dla przypomnienia. Dwusieczna kąta to półprosta dzieląca kąt na dwie równe części.

Jeśli przeniesiemy ten schemat na kort tenisowy, to ramiona kąta wskazują kierunek potencjalnego zagrania przeciwnika. Dwusieczna natomiast wyznacza środek pola, na które padnie zagranie. Zatem Twoją idealną pozycją będzie podążanie za dwusieczną, tak aby znajdować się w środku pola zagrania, Na przykład: jeśli Twój przeciwnik zagrywa z dolnej części kortu, to Ty powinieneś kryć jego górną część.

Aby jeszcze lepiej zrozumieć ten schemat, polecam Ci przeanalizować mecze profesjonalnych graczy.

Obserwując ich grę, można zauważyć, że nie musisz zawsze idealnie podążać w kierunku środka pola potencjalnego zagrania, ważne jednak jest, abyś nie wychodził poza obszar, który zgodnie z powyższym schematem wyznaczają ramiona kąta, stanowiące granicę pola, w które z dużym prawdopodobieństwem zagra Twój przeciwnik.

 

 

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków