Podstawowe akcesoria tenisowe

Podstawowe akcesoria tenisowe

W tym artykule dowiesz się jakie są podstawowe akcesoria tenisowe, które ułatwią Ci przygodę z tenisem.

Każdy tenisista powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego też, do uprawiania tego sportu niezbędne jest profesjonalne obuwie sportowe, dostosowane do wymogów i charakterystyki tenisa. Buty tenisowe powinny być dostosowane do nawierzchni, na której grywamy.

Wyróżnia się, więc odpowiednio buty zaprojektowane na: na trawę, halę, mączkę i korty twarde. Każde z nich będzie miało inną podeszwę mającą zapewnić jak najlepszą trakcję i przyczepność buta. Oprócz tego, należy również odpowiednio dobrać podbicie butów do stopy gracza. Tu wyróżnić można niskie, średnie i wysokie podbicie. Dobrze dobrane buty sportowe są szerokie i gwarantują stabilizację oraz odpowiednio zabezpieczają staw skokowy. Stopa w bucie ma być dobrze spasowana, tak aby nie “latała” wewnątrz buta. Grozi to uszkodzeniem paznokcia i długotrwałą rekonwalescencją.

Kolejnym z istotnych akcesoriów jest oddychająca koszulka, która pozwoli na komfortową grę oraz która zapewni uczucie lekkości. Stworzona przy użyciu specjalnych materiałów pozwala swobodnie odparowywać wodzie z przestrzeni między ciałem a materiałem.

Owijka zewnętrzna nakładana jest na rakietę w celu zabezpieczenia naturalnego obicia (owijki wierzchniej) oraz jest gwarancją lepszej przyczepności i stabilniejszego chwytu. Istnieją różne odmiany owijek wierzchnich. Ich duża lepkość zapewnia doskonały chwyt, ale jednocześnie owijka taka, będzie spełniać swoją funkcję przez kilka godzin gry. Owijka z talkiem polecana jest graczom, którym mocno pocą się ręce.

Dla początkujących graczy zdecydowanie przydatny okaże się kosz z piłkami treningowymi. Oszczędzi zbędnego biegania po korcie, jednak jest to już nieco większy wydatek. Jeśli po kilku sesjach stwierdzisz, że tenis jest twoim nowym uzależnieniem, to warto będzie rozważyć zakup takiego kosza. Mieszczą one zazwyczaj od 60-72 piłek.

Koniecznie odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Add Comment

 

Najnowsze filmy:


Subskrybuj kanał, aby nie przegapić najnowszych odcinków